Косметика, в основі якої міститься колаген, підходить будь-якому типу шкіри. Універсальність цього білка пояснюється тим, що він є природним регулятором її стану незалежно від її типу та віку. Здорова чиста шкіра сама визначає потрібну кількість білка для природного відновлення. Варто зазначити, що з віком шкіра не лише схильна до появи зморшок, але й стає вразливою для бактерій. У цьому випадку колаген допомагає їй повернути і виробити власний захист від шкідливих мікроорганізмів, сприяє звуженню пор і відновлює природню пружність.
Наразі виокремлюють всього два типи білка, які підходять для косметичних та лікувальних цілей — колаген тваринного та рибного походження.
Колаген: що воно таке і як його використовувати
Колагеном називають структурний білок, що виконує опорну функцію, забезпечує міцність і пластичність тканин. Більш того, він є основним «будівельним» матеріалом дерми, входить до складу м’язів, зв’язок, суглобів, міжхребцевих дисків, волосся та нігтів. Завдяки його властивостям колаген використовують в процедурній косметології, додають в основу косметики (креми, маски, сироватки) та антивікових програм догляду.
Яка необхідність колагену? Чи можна його відновити?
Цікавим фактом є те, що тіло людини майже на 50 % складається з колагену. Процес синтезу цього білка найбільш інтенсивний в дитячому віці та юності, а після 20-25 років потрохи сповільнюється. Крім того, колаген має супротивників у вигляді нікотину, алкоголю і жирної їжі, які разом із ультрафіолетовим випромінюванням наносять шкоду білкам і тканинам, порушують обмін речовин.
Відновити запаси колагену частково можна за допомогою продуктів з його вмістом:
зелених овочів, багатих на хлорофіл, який захищає від ультрафіолету і допомагає в формуванні нових волокон колагену;
ягід (малина, полуниця, ожина та журавлина), багатих на елагову кислоту, яка також сприяє природному синтезу колагену;
цитрусових та авокадо, основних джерел вітаміну С, який захищає від токсинів;
насіння гарбуза, в яких міститься цинк, що запобігає розпаду волокон колагену.
І, звісно ж, на захист молодості та пружності шкіри стануть косметичні засоби, в основі яких міститься колаген.
Колаген в косметичних засобах
Косметика, в основі якої міститься колаген, підходить будь-якому типу шкіри. Універсальність цього білка пояснюється тим, що він є природним регулятором її стану незалежно від її типу та віку. Здорова чиста шкіра сама визначає потрібну кількість білка для природного відновлення. Варто зазначити, що з віком шкіра не лише схильна до появи зморшок, але й стає вразливою для бактерій. У цьому випадку колаген допомагає їй повернути і виробити власний захист від шкідливих мікроорганізмів, сприяє звуженню пор і відновлює природню пружність.
Наразі виокремлюють всього два типи білка, які підходять для косметичних та лікувальних цілей — колаген тваринного та рибного походження.
тваринний — найдешевший вид колагену.
Отримується з хрящової тканини рогатої худоби. Найбільша перевага — доступна ціна. Однак в порівнянні з морським колагеном менш ефективний;
морський колаген добувають зі шкіри риб.
Він наділений властивостями живої тканини і зберігає їх протягом тривалого часу незалежно від впливу температур. При цьому структура і склад молекули не відрізняються від натурального колагену, який виробляє організм. Завдяки цьому морський колаген здатний стимулювати і прискорювати природній синтез білків сполучних тканин і клітин шкіри. Особливість колагену зі шкіри риб також у тому, що він може розпадатися на окремі складові — ланцюжки амінокислот, обходити бар’єр шкіри і заново збиратися в довгі спіралеподібні молекули, починаючи роботу зсередини.
А ось рослинного колагену не існує. Схожий за структурою компонент отримують із водоростей чи протеїнів пшениці — саме його виробники часто вказують як рослинний. Такий компонент має свої переваги: він гіпоалергенний, добре засвоюється й позитивно впливає на покращення структури шкіри.
Виокремлюють ще й синтетичний колаген, який створюється за допомогою стволових клітин і обривків амінокислот. У нього близька за властивостями до природного аналога структура, але використовуватися в косметичних цілях його почали нещодавно.
засоби з колагеном. beautytag.com.ua
Коли використання косметики з колагену стає доречним?
Використовувати в догляді за шкірою креми та сироватки на основі колагену косметологи радять, починаючи з 25-ти років. Саме в цьому віці процес старіння ще можна сповільнити.
Однак насправді молекула колагену занадто велика і не спроможна проникнути в глибокі шари шкіри і «вписатися» в природну колагенову сітку. Тому косметичний колаген буде плівкою лежати на поверхні, проте все одно працюватиме. Завдяки створенню на шкірі захисного вологостримуючого шару колаген буде розгладжувати і зволожувати поверхню, поверне обличчю м’якість і пружність, прискорить регенерацію клітин.
Використовуючи догляд на основі колагену, можна прискорити обмінні процеси в глибоких шарах шкіри, що, в свою чергу, посприяє омолодженню і ліфтинг-ефекту.
Серед усієї косметики, в основі якої міститься колаген, сучасний бьюті-ринок пропонує:
інтенсивно зволожуючі маски для обличчя з морським колагеном;
колагенові сироватки для обличчя з рослинним колагеном з пшениці;
молекулярні спреї з колагеном проти зморшок;
колагенові креми для обличчя;
гідрогелеві патчі для зони навколо очей з колагеном.
Усі косметичні засоби з колагеном містять такі амінокислоти, як пролін і гліцин. Вони є основними діючими речовинами, які усувають запалення і заживляють ранки, порізи, опіки, рубці та інші пошкодження.
Чому жінки «за …дцять» обирають косметику з колагеном?
Розібравшись з тим, що таке колаген і для чого він потрібен, ознайомившись з усіма його позитивними властивостями, не дивно, що косметика на його основі налічує численну кількість позитивних відгуків.
Загалом жінки зауважують, що після того як вони почали використовувати косметику з колагеном, через певний час помітили ефект. Мімічні зморшки стали менш помітними, колір обличчя вирівнявся, шкіра обличчя стала підтягнутою. Зникли проблеми з «обвітренням» і лущенням шкіри.
Дехто відмічає ще одну особливість колагенового крему, вказуючи у своєму відгуку на його універсальність. Відтак, жінки пишуть, що використовують косметичний засіб у ролі дезінфектора для ранок і подряпин. В результаті — загоєння відбувається швидше. Крім того, крем на основі колагену має охолоджувальний ефект і ефект знеболення.
До речі, з цією метою користуються колагеном і чоловіки. Відтак, деякі з них зазначають, що мають дуже чутливу шкіру обличчя, тому після гоління страждають від подразнень.
Хороше зволоження, ліфтинг і регенерація — одні з головних причин, через які варто включити косметику з колагеном в догляд за своєю шкірою. В разі, якщо очікування не виправдалися, варто проаналізувати свій спосіб життя і вплив шкідливих факторів. Відмовившись від шкідливих звичок, можна спробувати заново, і тоді ефект буде помітним.
Коментарі (0)
Залогінся або Зареєструйся, щоб залишити коментар